Ciekawy odpoczynek we dwoje? Wyłącznie z kitesurfingiem .

Programowanie ferii, to proces szalenie ekscytujący, okres wolnego determinujemy na sporo miesięcy przed upragnionym wypoczynkiem. Jak urządzić najlepsze wolne w swoim życiu?
W chwili aktualnej opłaty za wyjazd na rynku krajoznawczym są na tyle małe, że ktokolwiek może zorganizować sobie wyśniony urlop dostatni we wszelakiego modelu ewenty, czy to krajoznawcze, czy rekreacyjne.

Latawiec kitesurfing

My wyselekcjonowaliśmy wycieczkę samolotową z Warszawy do Egiptu (do Hurghady). W rzeczy samej na dwa tygodnie, ponieważ różnica w cenie pobytu czternastodniowego nie była wielka i postanowiliśmy, że dłużej odpoczniemy. Nasz wyjazd nie rozpoczął się najładniej, dlatego że lot był opóźniony 14 godzin, ale jak już dotarliśmy na miejsce, obydwoje odetchnęliśmy i zachwycaliśmy się pięknem otaczającego krajobrazu.

Latawiec kitesurfing

Główny dzień poświęciliśmy na sprawy papierkowe, ulokowanie się w lokalu, rozpakowanie, znalezienie wszelkich hotelowych knajpek i pubów, poznanie się z propozycją miejscowego biura wycieczki, bo poprzednio w Polsce byliśmy postanowieni na jakieś lokalne wycieczki. W drugi oraz trzeci dzień pozostaliśmy definitywnie wchłonięci przez piękne zbocze Morza Czerwonego i leżakowaliśmy w najlepsze! Bajeczny krajobraz i dodatkowo warunki pogodowe wspierały realizacji różnorodnych sportów wodnych. Na morzu zauważyć można było marynarzy,windsurferów,kitesurferów bądź nurków. Pomyśleliśmy, iż też ochoczo wypróbujemy każdego po trochę. Przybory do nurkowania zabraliśmy z Polski dlatego to był nasz pierwotny impuls na morze.

Latawiec kitesurfing

Następnego dnia zapisaliśmy się do szkoły sportów wodnych, w pierwszej kolejności wybraliśmy kitesurfing, to ów sklejenie pływania na desce z lataniem przy pomocy latawca przypiętego do nas trapezem. Nie łatwy jest to sport, nadzwyczajnie dla początkujących, bo kiedy niepoprawnie nakierujemy latawiec kitesurfing jest w stanie nas pociągnąć znacznie w górę lub także całkowicie pod wodę, z kolei przy wyjątkowym przestrzeganiu instrukcyj instruktora powinniśmy wyjść z takiego testu bez szwanku i cieszyć się kolejnymi postępami w nauce.
Te wczasy były niesłychanie urozmaicone, polecam planowanie różnych ewentów w czasie urlopu, albowiem będziemy to zawsze przyjemnie i długo rozpamiętywać.