Szemrana sprzedaż katalizatorów

Policja przestrzega i apeluje do obywateli województwa śląskiego i wielkopolskiego, iż niedawno nasiliły się rabunki katalizatorów, które później rabusie dostarczają na skup katalizatorów, gdzie są sprzedane.

skup katalizatorów cennik

Skup katalizatorów

Z zebranych na terenie całego kraju wiadomości wynika, iż do kradzieży dochodzi na ogół wieczorową porą. Sprawcami są przeważnie niedojrzałe osoby posiadające do dwudziestu pięciu lat, dokonują przestępstwa bardzo często pod wpływem alkoholu. Atakują pojazdy, pozostawione na niestrzeżonych miejscach postojowych, pod blokami, niewyposażonymi w monitoring wizyjny. Jak chodzi o auta są to w przeważającej większości wozy typu VAN, zawierające na zaopatrzeniu katalizator.
Rabusie dobierają sobie tego typu pojazdy ze względu na łatwy dostęp do takiego przedmiotu. Wyposażeni są w swego rodzaju noże, którymi przepoławiają rury z obu stron katalizatora oraz już po chwili ewakuują się z miejsca zdarzenia. To zajmuje im dosłownie kilka sekund. Dlatego też Komendant Policji polecił przypatrzeć się skrupulatnie temu zjawisku natomiast szczególnie zainteresować się ludźmi, jacy nadzorują skup katalizatorów. Oczywiście będziemy respektować tych prowadzących posiadany biznes legalnie lecz nie będzie pozwolenia na kradzież a także zakup części do samochodu pod znaną wszystkim ladą, powiedział rzecznik Policji w czasie jednej z dotychczasowych konferencji.

skup katalizatorów

Tomkat

Jak sprawdził nasz dziennik skup katalizatorów prowadzony jest praktycznie w niejednym większym mieście. W rozmowie z ich właścicielami ustaliliśmy, iż są oni zadowoleni z podjętych przez policjantów akcji, gdyż będzie to celowało w firmy, jakie w sposób nielegalny prowadzą skup katalizatorów. Niejeden biznesmen, zanim dokona zakupienia części samochodowej jest zmuszony spróbować ustalić z jakiego miejsca ona została pozyskana.
Zastanawiające ma szansę stać się tego typu zjawisko, jeżeli do skupu przychodzi młodziutki człowiek z paroma katalizatorami a także chce je błyskawicznie a także tanio zbyć. Jednak tego rodzaju posiadamy prawo, nieograniczony rynek. Zapewne każdy chce zarobić, posiadając nadzieję, że wszystko się uda. Prowadząc skup katalizatorów powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na źródło pochodzenia katalizatorów – puentuje rzecznik.