Dlaczego wracamy do przeszłości?

Lubimy postęp. O ile jeszcze kilka lat temu znajomi dążyliby zabiegać o czyjeś względy – rodzinie, kolegom, sąsiadom – teraz liczy się nowoczesność. Im niezwyklej dziwna rzecz, tym fajniejsza, bowiem moja. Domy muszą posiadać kosmiczny kształt, ogródki alejki zaplanowane wyłącznie przez nas a meble stworzone na zamówienie. O ubiorze lepiej nie wspominać, bowiem to widać najlepiej, wychodząc na publiczne imprezy lub bankiety dobroczynne. Tu w największym stopniu zobaczymy rywalizację o uznanie publiczności.

Jednakże są rzeczy, jakie nie modyfikują się od lat. Ostatnimi czasy nastąpiła moda na retro. Faktycznie musimy przydzielać nazwę kwestiom, które są z nami od dawna, aby dopiero wtedy je dostrzec? Będąc pewnego dnia na Targówku matka powiedziała do synka: „skarbie popatrz, powróciły lata osiemdziesiąte!”. Nie moi mili, nie wróciły. One są z nami za każdym razem, kryjąc się gdzieś po w kątach, schowane w budynku, czekały, aż damy im nowe istnienie.

Dobrze by było zerknąć na skrzynki dekoracyjne. Jeszcze kilka lat temu nasi dziadkowie czy opiekunowie trzymali w nich jabłka na sprzedaż czy narzędzia, tymczasem mają zupełnie inne przeznaczenie. Możemy wyjąć przestarzałe zasobniki, oszlifować, wymalować i to już nie są te same skrzynki. Jeśli nie posiadasz żadnej skrzynki, niezwłocznie udaj się do sklepu budowlanego. Jednym z obecnych trendów jest zrobienie sobie z nich donic ogrodowych czy siedzeń na balkon. W lokalu okazują się tak samo pożyteczne. Wolno trzymać w nich wiecznie porozrzucane miśki dla dziecka.

skrzynki dekoracyjne

Jest kapitalnym rozwiązaniem gdy chiałbyś przetranspotyować ogórki z domu do spiżarki. Może przydać się również na notatki studenta.
Nie tylko skrzynki uzyskują nowe istnienie. Podobnie historia przebiega z sprzętami, piecami kaflowymi i wieloma innymi rzeczami powszechnego użytku. Czasami postęp umie przytłoczyć, dlatego tak często powracamy do korzeni.