Czy Polacy kupują nowiutkie pojazdy?

W zeszłych miesiącach niemało mówi się odnośnie akcyzy. Rodzimi posłowie tworzyli nową ustawę, która powinna była doprowadzić do poprawienia kondycji rynku samochodów, lecz jak to zwykle bywa umieli całość zepsuć. Szczęśliwie ustawa nie jest zaakceptowana zatem wszyscy mamy szansę póki co odetchnąć z ulgą.
Jakiś czas wcześniej wiele się także rozmawiało odnośnie zwrotu akcyzy za zapłacone auta, jakie zostały importowane z zagranicy. Zwrot akcyzy miał wiązać już od pewnego czasu, lecz w końcu też to rozwiązanie nie potrafiło się przyjąć.

zwrot akcyzy

Kierowcy i posiadacze samochodów, jacy sprowadzili własne pojazdy z zagranicy zdołali na tym najwięcej uzyskać. Na nieszczęście nie udało się znowu.
Warto wiedzieć o tym, iż Polska jako jedyne państwo Unii Europejskiej wykazuje opłatę którą jest akcyza za przywieziony z zagranicy pojazd. Płacimy za coś co tak naprawdę w każdym innym miejscu jest za darmo. Wypada finalnie coś z tym zrobić.
Pod koniec zeszłego roku odbyły się liczne protesty powiązane również rzeczywiście z nowiutką regułą dotyczącą akcyzy na samochody importowane z zagranicy. Pomysł brał pod uwagę, że opłata wzrośnie wespół z wiekiem auta, jaki był do Polski sprowadzony. Rosnąć miała także wespół z pojemnością samochodu. Zgodnie z obliczeniami dało się dojść do wniosku, że za popularne u nas pojazdy z silnikami więcej niż 3 litry, akcyza była w stanie wynieść także kilka, a nawet paręnaście tysięcy złotych.

zwrot akcyzy

Momentalnie zniwelowałoby to rynek samochodów sprowadzanych z zagranicy.
Założenie było takie, żeby Polacy pozyskiwali samochody nowe, natomiast nie już użytkowane. Blokada zagranicznego rynku nie doprowadzi mimo wszystko do tego, że zaczniemy na ogromną skalę nabywać nowe auta. Prawda jest taka, że do tego potrzebny jest wzrost płac, które jest możliwość w tym kraju dostać za zrobioną robotę. Właśnie wtedy Polacy będą chcieli pozyskiwać nowe pojazdy.