Dzisiejsze ubiory komunijne

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, stopniowo zaczyna się robić jeszcze cieplej więc entuzjastycznie ubieramy cieńsze ciuchy. To dobrze, iż jeszcze większą atencję przywiązujemy do tego, w jaki sposób się prezentujemy. Każda osoba marzy, by posiadać swój własny styl. Aby kompletnie spojrzeć na społeczeństwo trzeba wybrać się w miejsce, w którym znajdziemy całą paletę przeróżnych środowisk. Dopisują temu chociażby msze święte w niedzielę oraz najróżniejsze uroczystości – moda na wesela, moda pogrzebowa, łatwo znaleźć też coś dla najmłodszych – chrzty a także komunię. Z racji nawiązania do czasu wiosny dobre okaże się wzięcie pod uwagę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w listopadzie zaczynają się przymiarki do ubiorów. Trudne decyzje rodziców – czy powinniśmy ubrać każdą osobę jednakowo? Co z obecną odrębnością? Jak pokazać siebie? (a raczej – „jak pokazać co się w największym stopniu podoba mojej mamie”). Minione czasy były mniej skomplikowane. Raczej nie był dostępny wybór zatem młode osoby otrzymywały bieluteńkie alby, młodzieńcy krótsze łącznie ze spodniami, dziewczęta mogły w najlepszym wariancie wyróżnić się ozdobą z naturalnych kwiatów nie zaś perełek z plastiku.

Czas maja oraz czerwca to już zalążki pierwszych wysokich temperatur, jednak także pierwszych załamań pogody. W chłodniejsze dni skórę grzało bolerko, w tym przypadku szyte właśnie na tego typu okoliczność bolerko komunijne. Futerkowe, atłasowe, z mięciutkiej bawełny, lub wyraźnie mniej kosztowne jednak ze zwykłego poliestru. Bieluteńkie. Tylko na ramiona czy też na dłuższe rękawki. Taką rzeczą można było się wyróżnić!
Pozostaje także sprawa mało zamożnych rodzin – z jednej strony dziewczyna otrzymuje zazwyczaj po dojrzalszej siostrze bolerko komunijne – to nic, iż wyszło z mody 20 lat temu. Z odmiennej, przy takich samych ubraniach nie będą zauważalne żadne społeczne różnice.

Odrębność musimy pozostawić w domu – w kościele powinniśmy się modlić. Bóg nie zwraca uwagi na bolerko komunijne lub futerka, ani zwłaszcza jak ktoś jest uczesany. Istotna jest dusza i uczynki. Na tym polega świętość.