Ciekawostki dotyczące kotów norweskich leśnych

Koty norweskie leśne

Koty to chyba najbardziej lubiane zwierzaki świata – można postawić sformułowanie, że wszyscy kochają kotki. Rozpiętość ich ras, a stąd detali wizerunku bądź charakteru, powoduje, iż człowiek bez trudności da radę odnaleźć kociego towarzysza o pokrewnym charakterze. Są albowiem gatunki kotków dzikich, o nieskrępowanej naturze i w zasadzie szukające ludzkiego towarzystwa wyłącznie w pojedynczych momentach.

koty norweskie

Do tego rodzaju kotków zaliczają się koty norweskie leśne. Są to przepiękne koty o półdługiej sierści, dostosowane do mieszkania w zimnym klimacie. Nie jest im straszny lód, ani wicher, a lodowata aura ożywia koty norweskie do zabawy. Koty te cenią sobie samodzielność i swoje towarzystwo. Nie unikają aczkolwiek od ludzi – wprost przeciwnie, stają się wspaniałymi druhami swych opiekunów, ale zachowują pewien dystans w stosunku do innych. Cenne jest także to, iż nie odtrącają innych czworonożnych domowników – przyzwoicie tolerują inne koty i czworonogi w własnym towarzystwie. Ichobecność przynosi człowiekowi mnóstwo radości. Ponoć kocie towarzystwo wpływa pozytywnie na zmaganie się z melancholią.

koty norweskie leśne

Koty norweskie leśne charakterystyka

Zwierzaki takie jak koty norweskie leśne posiadają naturę myśliwych – polują i to zajęcie jest dla nich w szczególności ważne. Uwielbiają przestrzeń, niezależność i łowiectwo, trzeba więc pamiętać, iż to koteczki wychodzące. Nie wytrzymują za to monotonności zamkniętych mieszkań. Łowiectwo to ich ulubiona czynność, zabieranie jej może nie być pozytywne dla zadowolenia z życia tych zwierząt.

O ile interesują nas te koteczki to musi nas także zaciekawić hodowanie kotów norweskich. Gdy już wyrazimy zainteresowanie nabyciem kocura, to w tym miejscu dostaniemy wszelakie istotne dane na ten temat. Ważne jest by sytuację tę przemyśleć, a już ewidentnie kupno kota nie powinno być decyzja podjętą pod wpływem kaprysu. Dobrze jest poznać zwyczaje pupila, które wnet zamieszka pod tym samym dachem i zostanie naszym druhem.