Czym jest unit stomatologiczny?

Unit stomatologiczny jest podstawowym urządzeniem profesji doktora stomatologa, bez którego raczej ciężko byłoby sobie wyobrazić teraźniejsze leczenie pacjenta.

Normalnie unity stomatologiczne wyekwipowane są w elementy tego rodzaju jak blok zasilania, lampkę halogenową (zabiegową), siedzisko dla klienta, blok spluwaczki, konsoletę doktora (wespół z panelem narzędziowym i sterującym funkcjami unitu), sterownik nożny, stanowisko (stolik) asysty, ślinociąg (i/ lub ssak), a także w urządzenia peryferyjne.

unit stomatologiczny
Naturalnie poza wyżej wymienionymi, kluczowymi fragmentami, unit stomatologiczny można dodatkowo wyposażyć w piaskarkę, skaler, bądź inne elementy, w taki sposób, żeby zaadaptować narzędzie do potrzeb konkretnego doktora, czy gabinetu.

Unity stomatologiczne

Unity stomatologiczne nie należą do tanich urządzeń, wszak na szczęście jest możliwość odkupienia sztuk użytkowanych, pochodzących z gabinetów, które zadecydowały się na zmianę sprzętu, albo też z biur likwidowanych. Tego rodzaju sprzęt zdoła być z powodzeniem używany, znaczące jedynie, ażeby nie zapominać o jego regularnym serwisowaniu, co pozwoli już wcześniej przyuważyć ewentualne usterki i zapobiec poważniejszym dysfunkcjom.

Unit stomatologiczny

Wskazane jest również, nawet w momencie przyrządu nowiutko nabytego, jak i używanego, zadbać o pozornie bagatelne szczegóły, tego typu jak systematyczne używanie dodatkowych wkładów do spluwaczek, by ustrzec się zapychania aparatury odpływowej wacikami, bądź regularne sprawdzanie nieskazitelności filtrów w ślinociągu oraz porządkowanie ich gdy będzie to potrzebne. Słusznym pomysłem jest zarówno zastosowanie specjalnych nakładek na siedzisko pacjenta, umieszczanych na wysokości nóg. Wspomaga to uniknąć jego zabrudzenia (o co nietrudno w sezonie jesiennych pluch) oraz potencjalnego zatarcia. Tego rodzaju bagatelne z pozoru działania bez wątpienia dokonają, że unit stomatologiczny cieszyć się będzie długą żywotnością.

Źródło: www.topdental.pl