Parę zdań na temat inhalatora kompresowego.

Czy miewasz zadyszki, długotrwały kaszel albo napór w klatce piersiowej? Jeśli tak, czas aby pójść do specjalisty. Przyczynami tego typu dolegliwości może być np.: astma, rozedma płuc lub długotrwałe zapalenie oskrzeli.

Jeśli lekarz zdiagnozuje u ciebie którąś z tych dolegliwości, bez wątpienia zacznie proces uzdrawiania. Prawdopodobne, że zaleci ci leczenie poprzez inhalację. Na rynku można spotkać przeróżne rodzaje inhalatorów, np.:
-Inhalator naddźwiękowy – Tworzy cząstki nośnika (np. wody) za pomocą ultradźwięków. Jest niesłychanie cichy w funkcjonowaniu i wytwarza niesłychanie drobne partykuły, których nebulizacja jest bardzo szybka.
Inhalator kompresowy (tłokowo-pneumatyczny) – Wytwarza mgłę nośnika w dyszy nebulizatora, w trakcie „porywania” jego partykuły poprzez pęd cząsteczek gazu (zwykle powietrza) wytwarzanego przez urządzenie sprężające (kompresor). Jest głośniejszy od ultradźwiękowego, jednak dużo tańszy i z tego powodu ogromnie popularny.

inhalator kompresowy


Wzbogacony o tą informację, sam zdołasz zadecydować, który inhalator wybrać w razie niezbędności. Naturalnie na wyszczególnione na początku dolegliwości są także inne metody leczenia. Jedną z nich jest leczenie proste opierające się na podawaniu choremu stosownych ziół jako leku, aczkolwiek skuteczność tego typu leków nie jest zapewniana ani naukowo uznana. Na pewno lepszym wyjściem jest wizyta u profesjonalisty a także jego nadzór. Zdarzają się przypadki, kiedy pacjent lęka się lub nie chce iść do lekarza.

Jest to rzecz jasna absurdalna sytuacja, w której rodzina chorego powinna w największym stopniu nalegać oraz przekonywać na wizytację, ponieważ może ona przesądzić o jego dalszych losach. W związku z tym właśnie radzę badać się komukolwiek, kto zaobserwuje u siebie jakiekolwiek podejrzane dokuczliwości. Zapamiętaj, nieraz czas przesądza o późniejszym stanie zdrowia lub życiem. Przenigdy nie lekceważ choroby.