Badacze odkrywają co rusz lepsze obiekty

Trzydzieści po siódmej rano, za każdym razem w środę udaję się do miejsca pracy. Wędruję pod blok, wstępuję do mego dziewiętnastoletniego, szarawego, dawno niepucowanego Opla, odpalam po trzech razach, zjeżdżam z parkingu na jezdnię a w tamtym miejscu coś nowego. Przeto podczas jakichś tam prac odkryto na mym osiedlu pocisk z drugiej wojny światowej.
Tego typu niewielka historia, jaka skłoniła mnie do zmiany powszechnej trasy do pracy przekonała mnie do jakiejś refleksji na temat historii.

Analizy archeologiczne prowadzone są na calutkim świecie od wielkiej liczby lat. Non stop badacze którąś rzecz odkrywają. Jaskinia z obrazami z neolitu na południu Francji. Wioska z X wieku przed narodzinami Jezusa w Turcji. Amunicja koło mojego bloku. Dlaczego to zapisuję? Otóż dziś człowiek ma potrzebę do wiedzenia wielu rzeczy. Przecież każda osoba pochodzi od małp, małpa powstała z ameby. Świat narodził się z Ogromnego Wybuchu. Kiedyś osobnicy byli niemądrzy oraz ciężko pracowali orząc ziemię, my jesteśmy mądrzy i chodzimy w ładnych bluzkach do korpo uzupełniać tabele w exelu.
Będę chciał teraz wcielić się w człowieka z XXII wieku, który będzie robił badania powierzchniowe poszukując obiektów dziennego użytku z naszych czasów.

badania powierzchniowe


Ustalmy, że te czasy to okres od I wojny światowej do dziś. Jakie rzeczy tego typu osobnik nadchodzących czasów odszuka? Nade wszystko znajdzie trupy, kości bohaterów obu wielkich walk liczone w milionach. Poza tym odszuka to co budowniczy znaleźli obok mojego bloku, broń.

Po obydwóch bitwach pojawia się etap tzw. prosperity, czyli ciekawego życia ponad stan (na pewno w obszernie pojmowanej kulturze zachodniej). Rezultatem tejże rzeczy jest ogromna liczba towarów, czym zdołamy się otaczać. Może się wydawać, że to cała seria ciekawych towarów dla odkrywcy przyszłości.

Ja twierdzę,że to są śmieci. Mnogie artykuły wyrzucane po paru latach. Ich wielość nakłania nas do umieszczania ich w dużych śmietniskach, jakie jeżeli że nic nie ulegnie zmianie powiększą się. Bardzo trudno będzie naszemu osobnikowi dwudziestego drugiego wieku odnaleźć coś wyjątkowego co określi taką epokę w odmienny sposób niż okres walki a także śmiecia.