Które rzeczy badacze odnajdą w przyszłości?

Trzydzieści po siódmej rano, zawsze w środę wybywam do roboty. Idę pod blok, wchodzę do mego 19-letniego, szarawego, przez dłuższy czas niemytego Opla, odpalam po trzech próbach, zjeżdżam z parkingu na ulicę a tam zaskoczenie. Wszak podczas jakichś tam badań wykryto na mym osiedlu pocisk z drugiej bitwy światowej.
Taka niewielka przygoda, jaka sprowokowała moją osobę do zmienienia codziennej drogi do roboty nakłoniła mnie do określonej zagwózdki na temat historii.

Dochodzenia związane z archeologią prowadzone są na calutkim świecie od wielkiej liczby lat. Ciągle eksperci którąś rzecz odkrywają. Jaskinia z malunkami z neolitu w południowych obszarach Francji. Miasto z 10-tego wieku przed narodzinami Jezusa na terenie Turcji. Naboj koło mojego bloku. Po co to piszę? Bo dzisiaj człowiek skłania się do wiedzenia wielu rzeczy. Przecież każda osoba pochodzi od małp, małpa wyewoluowała z ameby. Kosmos zrodził się z Ogromnego Wybuchu. Swego czasu osobnicy byli głupi a także ciężko pracowali orząc pole, my to mądre istoty i chadzamy w koszulach do korpo zapełniać tabelki w exelu.
Spróbuję teraz wpasować się w osobnik z XXII wieku, kto będzie robił badania powierzchniowe poszukując obiektów powszedniego użytku z obecnych czasów.

badania powierzchniowe


Ustalmy, że te czasy to obszar od I bitwy światowej do chwili obecnej. Jakiego rodzaju rzeczy taki typ przyszłości odnajdzie? Przede wszystkim napotka trupy, kości bohaterów obu wielkich bitw rozliczane w milionach. Po drugie odnajdzie to co budujący znaleźli obok mojego bloku, broń.

Po obu walkach zjawia się czas tak zwanego prosperity, innymi słowy przyjemnego życia ponad normę (na pewno w obszernie pojmowanej kulturze zachodu). Rezultatem takiej rzeczy jest wielość towarów, jakimi zdołamy się otaczać. Zdoła się zdawać, że to calutka liczba ciekawych przedmiotów dla badającego w przyszłości.

Ja myślę, że to są bzdury. Masowe przedmioty wyrzucane po paru latach. Ich wielość zmusza nas do lokowania ich w ogromnych śmietniskach, które pod warunkiem że nic się nie zmieni powiększą się. Niesamowicie kłopotliwie będzie pewnemu osobnikowi XXII wieku znaleźć coś niezwykłego co zdefiniuje naszą epokę w inny sposób niż okres wojny a także śmiecia.