W jaki sposób szybko odświeżyć parkiet?

Stabilna i wytrzymała podłoga to podstawa w każdym domu. Decydując się na kompleksowy remont mieszkania warto przeznaczyć trochę czasu na decyzję w kwestii doboru podłogi. Nie wskazane jest przy tym uwzględniać jedynie wydatków. Podobnie istotna jest jest odporność nawierzchni. Lepiej jest raz zainwestować w odpowiednie podłogi i napawać się nimi poprzez długie lata niż co kilka sezonów niepokoić się o konieczność wymiany podłóg.

Panele lub parkiet – co wybrać?

Postanowienie końcowe o tym czy wybrać do wykończenia wnętrz parkiet czy panele nie jest łatwa. To i to rozwiązanie posiada zarówno swoje minusy jak i plusy. Za panelami przemawiają tego rodzaju atrybuty jak ich cena (aktualnie metr paneli można zakupić już w cenie kilkunastu złotych), łatwość montażu (można samemu próbować układanie paneli montowanych na złącze) czy proste utrzymanie czystości (panele starczy wymyć przy pomocy wody z dodatkiem płynu do pielęgnacji drewna – cyklinowanie podłóg nie będzie niezbędne).

cyklinowanie parkietu wrocław

Natomiast co prawda parkiet będzie kosztowniejszy, układanie parkietu wymaga doświadczenia do ułożenia parkietu potrzebny jest ktoś z doświadczeniem i najlepiej jest zamówić taką usługę w profesjonalnej firmie oraz w utrzymanie porządku należy włożyć więcej pracy – cyklinowanie parkietu wrocław powinno dziać się regularnie, to jednakże nie ma dyskusji, że wyjście to będzie o wiele bardziej trwałe i nienarażone na osłabienia niż podłogi zrobione z paneli. Parkiet niezależnie od tego że jest w większym stopniu wytrzymały to również przedstawia się o wiele bardziej wytwornie i dodaje elegancyj każdemu wnętrzu.

Przy podejmowaniu końcowej decyzji czy wybrać panele czy parkie należałoby wziąć pod lupę kilka elementów – przede wszystkim budżet którym się dysponuje, a co więcej rozmiar lokalu, możliwe zepsucia (czy w mieszkaniu będą cały czas przebywały małe dzieci albo zwierzęta) oraz sposobności czasowe odnośnie regularnego czyszczenia.