Co powinno się wiedzieć odnośnie ramienia c?

Przesuwne ramię C to przyrząd służący do ilustrowania leczniczego bazującego na technologii rentgenowskiej, który jest w stanie być używany w wielorakich okręgach. Od przedstawienia pierwotnego ramienia C w 1955 roku, technologia ta błyskawicznie się rozwinęła. Współczesne układy naświetlania niestacjonarnego są ważną fazą życia powszedniego w szpitalach a także w klinikach, w obrębach tego typu jak na przykład: chirurgia, ortopedia, traumatologia, chirurgia urazowa jak również kardiologia. Wolno użyć ramię C do obrazowania śródoperacyjnego, jakie umożliwia najwyższą rozdzielczość obrazów rentgenowskich na żywo. Umożliwiają one medykowi monitorowanie postępów w jakimkolwiek etapie zabiegu a dodatkowo dopuszczają opcję wprowadzenia bezzwłocznych modyfikacji w trakcie jej trwania.
W efekcie owoce uzdrawiania są większe, a pacjenci szybciej zdrowieją.
Kliniki zyskują oszczędności na skutek mniejszej liczby realizowanych zabiegów.

ramię CProgram generujący wydziela promieniowanie rentgenowskie, jakie przenika ciało leczonego. Wzmacniacz obrazu czy też detektor zamienia promienie rentgenowskie na obraz poglądowy, który jest ujawniany na wyświetlaczu ramienia C.

Lekarz może zidentyfikować a dodatkowo stwierdzić anatomiczne szczegóły obrazu, tego typu jak wzorcowo: płytki krwi, naczynka, stawy czy kamienie nerkowe. Zależnie od siły fal obraz świeci się z większym albo słabszym natężeniem na wyświetlaczu instrumentu.

ramię C

Jakim sposobem funkcjonuje mobilne ramię C ?

Ramię C ma generator (źródło emitowania rentgenowskiego) a dodatkowo wzmacniacz obrazu albo płaski panel – detektor. Element ruchomy w obrysie litery C umożliwia ruch w formie wertykalnej jak również horyzontalnej oraz dynamizm obrotowy, przez co obrazy rentgenowskie leczonego mogą być pozyskiwane prawie pod jakimkolwiek kątem.

Nowoczesna technika płaskiego ekranu ustanawia cyfrowy rozwój techniki obrazu. Promienie rentgenowskie są zmieniane wprost na obróbkę cyfrową a dlatego koryguje postać obrazu.