Chcesz zatrudnić śledczego?

Śledczymi są osoby świadczące usługi detektywistyczne. Mianem detektywa zwykle nazywa się jednostkę prowadzącą śledztwona sposób poufny oraz która posiada licencję na taką aktywność prowadzoną w zakresie prywatnego biura detektywistycznego. Na Obszarze naszego kraju pojęcie to odnosi się jedynie do niepublicznych śledczych, za to w innych narodach jest to określenie funkcjonariuszy rozmaitych organów policji. Agencje detektywistyczne na terenie naszego państwa zaistniały w latach dziewięćdziesiątych.

Prawa oraz obowiązki zawodowe zostały limitowane przez właściwą regulację. Przynależą do nich m.in.: szanowanie niezależności plus praw człowieka, stosowanie odpowiedniej staranności w trakcie pełnienia działań, szanowanie nakazów obowiązującego prawa a także odmowy dokonania działań nieetycznych, lojalność względem interesanta zlecającego usługę, zachowanie źródeł danych wyłącznie do swej informacji lub też oddawanie się okresowym badaniom medycznym oraz psychologicznym.

Detektyw Gdańsk


Stroną ubiegającą się o usługi śledcze nie mogę być przykładowo tego rodzaju ograny jak: sąd powszechny, Trybunał Stanu, policja, prokuratura, Urząd Celny, Straż Graniczna czy Urząd Skarbowy.
Aktualnie agencje śledcze umiejscowione są przeważnie w dużych miastach. Jeżeli szukamy osoby świadczącej tego rodzaju usługi na obszarze Trójmiasta, wskazane jest wstukać w przeglądarkę internetową takie hasła jak: detektyw Gdańsk, detektyw Sopot lub detektyw Gdynia. Gdy już znajdziemy listę agencji, należałoby przeczytać opinie odnośnie ich wszystkich oraz wyłonić najlepszą.

Współcześnie z usług detektywistycznych korzystają najróżniejsze postacie. Przede wszystkim panie albo mężczyźni obawiający się o niewierność swojego męża czy partnerki ewentualnie potrzebujący skontrolować poczynania drugiej znajomej osoby. Detektywi zajmują się również poszukiwaniem postaci zaginionych a także pomagają w śledztwach policyjnych.