Kilka faktów na temat akcesorii koniecznych do jazdy terenowej.

Off-road to nie tylko sposób jazdy samochodem – to również styl życia! Wielu z miłośników tego typu sportu żyje z godziny na godzinę, z niecierpliwością wyczekując końca tygodnia i prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenówki.
Jeśli natomiast nie należysz do grona zapalonych kierowców, chwila na krótkie wytłumaczenie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda samochodem po dostosowanych drogach.

Które wyciągarki wybrać iżby być ukontentowanym

wyciągarki samochodowe

W tym miejscu możesz się zadumać nad stanem naszych dróg, gwarantujemy natomiast że nie chodzi o podziurawione szosy czy też zaszokowanych drogowców, natomiast bardziej o błotniste bezdroża.
Na jakie przeszkody można napotkać na trasie rajdu? Niestabilne nawierzchnie, zdradliwe piaski, niepozorne stawy, które okazują się być wielkimi, bagnistymi dziurami, to tylko garsteczka atrakcji. Żeby nie pozwolić się zaskoczyć, każdy samochód trzeba prawidłowo do rajdu przygotować. Odpowiednie przyrządy, takie jak: wyciągarki samochodowe, trapy na piach oraz błoto, pojemnik na wodę, lampy oraz skrzynie wyprawowe, które pomieszczą wszelki konieczny sprzęt, pozwolą na wydostanie się z każdej off-roadowej opresji.
Jakiego typu akcesoria wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na start dobrym pomysłem okażą się tańsze wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli połkniesz bakcyla, tego rodzaju wydanie zapewne szybko przestanie Ci starczać i wybierzesz wyciągarki hydrauliczne lub mechaniczne. Sztywne trapy powinny z łatwością pomieścić się w aucie. Nie warto oszczędzać na odpowiednich lampach – halogeny niejednemu już pomogły wyjść z nocnej zasadzki!
Przygotowywując się do rajdu, nie możemy zapomnieć także o niezbędnym paliwie napędowym dla kierowców. Po każdej wyprawie, w czasie której skoki emocji gwarantują zgubienie ogromnych ilości kalorii, bezcenny okazuje się kawał mięsa oraz ogromna kromka chleba z masłem. Jeśli dołączysz do tego właściwe towarzystwo oraz blask ogniska, możesz być pewny że ten rajd przyjmiesz za udany!