Nieco ciekawostek na temat paska skórzanego męskiego.

Dobór paska do spodni nie jest wcale bezproblemową kwestią – czy ma on pasować do stylizacji luksusowych (z garniturem w szczególności), czy być może do stroju dziennego? Czy winien to być pasek skórzany, bądź z zamszu? Czym skłaniać się tuż przy dobieraniu jego wymiaru? Na takie jak również inne pytania wypada sobie odrzec już zanim wybierzemy się do galerii.

O ile wypatrujemy jakiegoś w wyższym szczeblu eleganckiego, warto zainwestować w model skórzany w kolorze obuwia (inaczej zazwyczaj barwy czarnej). Taki pasek nie może być też przewyższać szerokości trzech początkowych palców u dłoni (licząc od wskazującego). Jeśli natomiast rozchodzi się o pasek bardziej wszechstronny, nie ma obowiązku to być skórzany, wszak jest w stanie być również, np. materiałowy.

Zwykły pasek skórzany męski ma odrębne formaty aniżeli damski. Podczas jak XL dla panów będzie wynosić od 100 do 120 centymetrów, XL damskie będzie wynosiło od dziewięćdziesięciu do stu cm. O ile korzystamy zatem z sieci internetowej, należy znać swe miary a także dokładnie analizować tabele z pomiarami.


Następującym ważnym składnikiem jest zapięcie paska. Są typy ze specjalnym zaciskiem (słynne wyjątkowo wśród młodzieży), istnieją modele standardowe – znów ogół podlega od tego, czy będzie to pasek do stroju gustownego, lub w wyższym stopniu powszedniego.

Czego się wystrzegać? Szczególnie zbyt wyrazistych barw – fabrykanci od takowych nie stronią, owszem, natomiast przesadna kolorystyka średnio odpowiada do męskich kreacji. Co więcej – strońmy od pasków, które będą zapinać się na ostatnią dziurkę, ponieważ wtedy będą zwisały oraz będzie to wyglądało naprawdę źle. Do tego ostatecznie – ani jeden pasek skórzany męski (ale również damski) nie jest wielozadaniowy. Akuratniej więc posiadać dwa typy – jeden w wyższym stopniu szykowny, drugi do ubiorów powszednich.

Gdzie kupić? W Internecie, w którym nie można mierzyć? Lub być może w lokalach tradycyjnych? Co chwila więcej ludzi dobiera wariant numer jeden, gdyż doświadczone butiki mieszczą wzmiankowane wcześniej tabelki z numerami, wobec tego niemożność zmierzenia paska nie stanowi jakiegokolwiek problemu. W zastępstwie dostajemy z kolei komfort kupna a także sposobność jego wykonania o wszelkiej porze dnia czy nocy.