Sposoby studentów na wejście na zabawy

Z wolna ustaje okres legitymacji uznawanych w formie tekturowej. Dokumenty w postaci drukowanej są okazyjnie napotykane na poniektórych uniwersytetach w Polsce. Uchwała o wyprowadzeniu z obiegu dokumentów papierowych została uzasadniona zróżnicowanymi elementami. Acz najistotniejszym argumentem, jaki opowiadał się za tym, ażeby wnieść do funkcjonowania legitymacje plastikowe, była niewielka wytrzymałość dokumentów w postaci papierowej. Oprócz tego, w wypadku legitymacji wykonanych z poliwęglanu bądź plastiku, wysoko rzadziej zachodzi zjawisko przerabiania bądź fałszowania.

Zmienianie legitymacji papierowych przeważnie napotykane było w szkołach, kiedy to młodociani zmieniali rok swojego urodzenia, aby móc wejść do pubów muzycznych oraz na imprezę. Wielokrotnie dochodziło również do sytuacji, że do legitymacji innej osoby wklejano własne zdjęcie. To pochopne działanie ze strony uczniów mogło iść w parze z obligacją sądową. Polski kodeks karny nakazuje grzywnę nie tylko za zmienianie oraz fałszowanie dokumentów, ale również za usługiwanie się dowodem tożsamości innej figury.

U osób, które nie zakończyły osiemnastu lat, legitymacja szkolna jest traktowana jako dowód tożsamości. Znajduje się na nim albowiem pieczątka z urzędu – stawiana przez dyrektora placówki, jaka przekazała legitymację. Trzeba zwrócić uwagę dodatkowo na to, iż legitymacja plastikowa bywa praktyczniejsza. Śmiało można schować ją do kieszonki czy też portmonetki, nie eksponując jej na zdewastowanie, gdyż są mniejszego formatu.

legitymacje plastikowe


Legalność tego rodzaju legitymacji przedłuża się za pomocą szczególnych hologramów, które wydawane są po kolejnym półroczu w sekretariacie szkoły lub dziekanacie uczelni. Trzeba napomknąć, iż legitymacjami wykonanymi z materiału syntetycznego legitymują się na przykład służbiści z policji lub ochrony granicznej.