Trochę informacji w kwestii rozwodu

Adwokat Kraków rozwód? Poszukujecie adwokata, jaki specjalizuje się w tym zakresie? W stolicy województwa Małopolskiego na pewno znajdziecie solidnego prawnika, jaki jest specjalistą w kwestii rozwodów. Decyzja o rozstaniu to nadzwyczaj poważny krok.

Jeżeli ktoś się na to zdecyduje to warto, żeby posiadał po swojej stronie wyśmienitego adwokata, jaki wspomoże go swoimi kwalifikacjami i pomocą. Dobrze, jeśli rozstanie następuje spokojnie i obie strony godzą się razem na wszelkie postulaty. Jest to rozwód bez orzekania o winie, kiedy to uczestnicy chcą zakończenia związku małżeńskiego oraz wolą rozejść się na spokojnie. Wówczas sama sprawa rozwodowa będzie tylko kwestią formalną i wystarczy stawić się jedynie w sądzie.
Czasem mnóstwo par w takim momencie nie decyduje się na obecność prawników. Gorzej, jeżeli rozwód nie będzie przebiegała w tego typu spokoju. Wtedy konieczny jest udział prawnika, który zostanie naszym reprezentantem w Sądzie. Zanim zacznie się cały proces należy przedyskutować z naszym prawnikiem warunki, jakie chcielibyście uzyskać w trakcie rozwodu. Czy potrzebujecie rozwód z orzekaniem o winie, lub jednak nie, czy należy się podział majątku, lub jednakże ochroniliście się w przeszłości przedmałżeńską intercyzą.

Co przed ślubem było Wasza, a co zostało nabyte w latach małżeństwa. Niezwykle ważna jest również sprawa, jeśli małżeństwo posiada potomstwo. Przy rozwodzie trzeba ustalić kwestię opieki oraz alimenty, które jedna strona musi płacić. W tych wszystkich sprawach będzie nam potrzebny prawnik, który będzie mediatorem oraz pomoże z współmałżonkiem ustalić wszelkie warunki. Jeżeli osoby nie dojdą do porozumienia w sprawie rozwodu to wszystko zostanie ustalone w towarzystwie sędziego, który będzie analizował naszą sprawę. Wtedy to on – sędzie ustali wszystkie warunki rozwodowe, jakie będą najbardziej korzystne według jego zdania.