Jakim sposobem pozbywać się przykrych aromatów?

W każdym domu codziennie przytrafiają się przeróżnego typu zapachy. Mają one przeróżne źródła – mogą to być aromatyczne dania, rośliny, specyfiki, ale także odpadki, stare buty, cygara bądź stare jedzenie. Mogą oddziaływać na nasz humor albo na pierwsze doznanie u odwiedzających nas osób. Usuwanie brzydkich zapachów bywa toteż niezbędnością. Jak na przykład to sprawić? Sposobów na rozwiązanie tego problemu istnieje mnóstwo. Wszystko podlega temu skąd pochodzi woń, jakiej chcemy się pozbyć.

Usuwanie brzydkich zapachów


Rozpocznijmy tym samym od kuchni. W tym miejscu nagminnie doskwiera nam przykry zapach z lodówki. Wskazane jest zatem wszystkie towary przechowywać w specjalnie do powyższego poświęconych pojemnikach i dodatkowo kontrolować ich kondycję oraz świeżość. Co więcej w lodówce możemy ulokować ziemniaka czy też proszek do wypiekania. Obie rzeczy bardzo dobrze obniżą niemiły aromat. Nie uwalnia nas to aczkolwiek z obowiązku sprzątania półek i ścian chłodziarek – najlepiej czynić to mniej więcej co trzy–cztery tygodnie. Ulży nam w tym ocet z wodą i kwaskiem cytrynowym. Za to na spód kosza na resztki rekomenduje się położyć filtr węglowy.

Do lodówek, podobnie jak do półek z ubraniami czy komód z butami, możemy założyć zaparzone najpierw torebki herbaty. Wchłaniają one zapach specyficzny dla środka tych sprzętów. Do neutralizowania aromatu z obuwia doskonale sprawdzi się tymianek, a także nasączenie ich cieczą do przepłukiwania jamy ustnej o mocno miętowym zapachu. Usuwanie brzydkich zapachów po dymie papierosowym nie przynależy do prostych, jednak nie jest nieprawdopodobne. Tu doskonale wypróbuje się soda oczyszczona, jaką powinno się wysypać na sprzęty. Po paru godzinach całokształt naturalnie odkurzamy. Na końcu możemy użyć olejku eukaliptusowego.

Gdy roślinne, swojskie środki nie dają sobie rady, usuwanie brzydkich zapachów zdołamy uskutecznić przy użyciu profesjonalnych neutralizatorów. Ich koszt to niecałe 50 zł. Warto wypróbować tę metodę, gdy nic innego nie pomaga.