Parę wiadomości na temat skutków prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu.

Zgodnie z polskim prawem rozróżnia się dwa stany związane ze spożywaniem napojów alkoholowych: po spożyciu alkoholu- maksymalnie pół promila alkoholu w krwioobiegu a także stan nietrzeźwości- wyżej niż pół promila alkoholu w krwioobiegu. W pierwszym wypadku prowadząc samochód dopuszczamy się wykroczenia za to w drugim mówimy o popełnieniu przez konkretną osobę przestępstwa. Niemniej jednak za oba te przewinienia kara za lekkomyślność a także głupotę jest bardzo wysoka, nieraz kończy się na zabraniu prawa jazdy, niezmiernie wysokim mandacie czy na pozbawieniu wolności.

Należy nie zapominać o tym, że spożywając alkohol parę a nawet paręnaście godzin wcześniej wcale nie możemy mieć pełnego przekonania, że w naszym organiźmie nie znajdują się wciąż minimalne stężenia alkoholu. Zależy to albowiem od niezmiernie wielu elementów przykładowo od tego ile mamy lat, płci, wagi, wzrostu oraz od rodzaju spożywanego przez nas alkoholu. Alkomaty Warszawa to znaczy łatwe w obsłudze przyrządy, które każda osoba nie tylko i wyłącznie kierowca powinien mieć w domu. Doskonale sprawdzą się do określenia naszego stanu i zadecydowania o kierowaniu czy też nie kierowaniu w danym dniu pojazdu. Alkomaty profesjonalne to z kolei bardziej rozwinięte technicznie przyrządy wykorzystywane do niezwykle szczegółowego pomiaru ilości alkoholu we krwi. Są wykorzystywane np. w pracy policji, a także w spółkach budowlanych i usługowych. Dostarczają one całkowitą pewność wyniku i dzięki nim jesteśmy w stanie niezmiernie szybko zrealizować nawet kilkadziesiąt kontroli.

alkomaty warszawa


Wartości alkomatów są przeróżne. Składa się na to parę istotnych kwestii takich jak na przykład: producent, materiał, z którego przyrząd jest wykonany, wytrzymałość oraz pojemność baterii, a także rozmiar alkomatu. Wersję osobistą jesteśmy w stanie nabyć już za parędziesiąt złotych z kolei w wypadku profesjonalnych alkomatów wydatki rozpoczynają się od około 250 zł. Jest to aczkolwiek ogromnie przydatne narzędzie, które może powstrzymać nas przed spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym bądź w pracy np. na dużych wysokościach.