Droga do bycia notariuszem

http://notarialna.krakow.pl/

Nikt z nas nie jest w stanie uzyskać świetnej pracy z marszu. Gdy zaczyna nam się jakaś marzyć, próbujemy po prostu krok po kroku do niej dążyć, stopniowo zdobywając specjalistyczne wykształcenie, umiejętności i doświadczenie. Wśród notariuszy w Krakowie nie ma takich osób, które postąpiłyby zupełnie inaczej. Jeżeli zatem mamy zamiar w przyszłości zajmować się sprawami notarialnymi, zobaczmy, co nas czeka na drodze do osiągnięcia tego celu.

Gdybyśmy chcieli zostać architektem, poszlibyśmy po prostu na studia architektoniczne. Kandydaci na stanowisko budowlańców mogą natomiast ukończyć zwykłą szkołę zawodową, bo już po niej są idealnie przygotowani do swojej przyszłej pracy. Z notariuszami sprawa ta jest o wiele bardziej skomplikowana. Na polskich uczelniach nie ma bowiem takich oddzielnych kierunków, które zdołałyby nas przygotować do wymarzonej pracy. Jeśli chcemy ją wykonywać, musimy więc najpierw odbyć zwykłe studia prawnicze. Poświęcimy na nie przynajmniej kilka lat, by w tym czasie bezustannie się uczyć i jakoś przechodzić przez te wszystkie niełatwe egzaminy. Pamiętajmy, że wszyscy notariusze z Krakowa musieli robić dokładnie to samo, dlatego my też nie możemy sobie odpuszczać. A co potem? Co mamy zrobić tuż po ukończeniu studiów? Otóż powinniśmy udać się na specjalny egzamin. Po jego przejściu zostaniemy zapisani na testy praktyczne oraz same praktyki. Jeśli każdy ten etap ukończymy pomyślnie, uzyskamy swój tytuł profesjonalnego notariusza. Będziemy wtedy mogli albo zatrudnić się do działającej już kancelarii, albo pomyśleć o utworzeniu własnej działalności gospodarczej.

Czasem jednak nawet najlepiej zapowiadający się studenci nie zostają świetnymi prawnikami. Dobry notariusz kraków musi bowiem wykazywać się też pewnymi specjalnymi cechami charakteru. Zawsze powinien być prawy, obowiązkowy i sprawiedliwy. Jeśli którejś z tych cech wciąż nie posiadamy, powinniśmy popracować również nad swoim charakterem, gdyż od niego może zależeć to, czy dobrze zaczniemy wykonywać swój nowy zawód.