Jak usunąć plamy z dywanu?

Miękki i puszysty dywan, koniecznie wypełniony bajkowymi elementami graficznymi, wspaniale wypełni pustą przestrzeń dziecięcego pokoiku. Ten wąski, przypominający długi chodnik, ociepli zimne kafelki kuchenne i zapewni stopom bezpieczne podłoże. Wykładziny to jedne z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej wymagających domowych dekoracji. Niestety dość szybko ulegają one zabrudzeniom i nawet najmniejsze plamki potrafią być na nich mocno widoczne. Jak sobie z nimi poradzić? Jak przeprowadzić czyszczenie wykładzin wrocław, aby usunąć z dywanu wszystkie plamy?
 czyszczenie wykładzin wrocław

Najgorsze są zabrudzenia po kawie. Miłośnicy tego kofeinowego napoju na pewno wielokrotnie mieli z nimi do czynienia. Wylana bezpośrednio na powierzchnię dywanu kawa wymaga szybkiej reakcji. Na plamę najlepiej położyć większą ilość ręcznika papierowego lub czystą ścierkę i poczekać kilkanaście minut, aż materiał wchłonie większą ilość napoju. Następnie można go już dokładnie wyczyścić. Pomoże w tym domowy preparat do sprzątania, przygotowany z sody oczyszczonej, niewielkiej ilości octu oraz wody. Trzy składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać i przy pomocy miękkiej gąbki nałożyć je na miejsce zabrudzenia. Nie wolno go zbyt mocno pocierać – intensywne ruchy doprowadzą do wchłonięcia się plamy i jej przejścia w głębsze warstwy materiału. Najlepiej robić to delikatnie, a po zakończonej pracy przetrzeć dywan namoczoną szmatką lub wyprać go w pralce (jeśli producent na to pozwala). Większe i bardziej uporczywe plamy wymagają już profesjonalnego podejścia. Jeśli domowy środek czyszczący sobie z nimi nie radzi, najlepiej zapłacić za specjalistyczne czyszczenie wykładzin wrocław. Nie jest to jakoś wyjątkowo kosztowna usługa, a sporo można na niej zyskać.

Dbanie o dywany nie jest prostą sprawą. Jeśli występują one w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, niemalże każdego dnia ulegają zabrudzeniom. Na szczęście nawet z największymi plamami można sobie skutecznie poradzić. Wystarczy działać szybko i oczywiście mądrze.