Psi hotel – czym tak naprawdę jest ?

Wielu właścicieli zwierząt domowych nieraz znalazło się w trudnej sytuacji spowodowanej wyjazdem i nie mogło zapewnić opieki swojemu podopiecznemu. Czasem dotyczy to wyjazdów nagłych spowodowanych zdarzeniami losowymi w rodzinie. Często są to wyjazdy służbowe, których uniknąć się nie da. W takich przypadkach, gdy nikt z rodziny ani spośród przyjaciół nie może zaopiekować się naszym psem jedynym ratunkiem jest skorzystanie z usługi hotelu dla zwierząt.

Psi hotel niektórym kojarzy się jako miejsce z zakratowanymi kojcami, szczekaniem i skowytem tęskniących za właścicielami zwierzaków, ciasnotą, nieprzyjemnymi zapachami. Nic bardziej mylnego. Niejeden współczesny psi hotel ma standardy porównywalne z luksusowymi spa dla ludzi. W hotelu psy mają zapewnione spokojne miejsce do spania i do wypoczynku w ciągu dnia. Obok budynku zawsze jest duży wybieg, na którym psy mogą się bawić wspólnie albo przebywać pojedynczo.

Karmienie zwierząt odbywa się ściśle według wskazówek właścicieli i wyłącznie tą karmą, którą właściciele przywiozą ze sobą lub wskażą jako tę odpowiednią.
Każdy dobry psi hotel zapewnia swoim klientom opiekę specjalisty weterynarza. Nie zawsze oznacza to lekarza weterynarii zatrudnionego na miejscu w hotelu, ale całodobowy dyżur pod telefonem. W momencie zachorowania albo jakiegoś wypadku, któremu ulegnie psiak – dyżurny weterynarz natychmiast przyjeżdża do hotelu i udziela pomocy.
	psi hotel

Psy pozostawione w hotelu mają czas wypełniony aktywnościami – nie nudzą się, biegają i bawią się szczęśliwe a wieczorem zmęczone zasypiają zdrowym snem. Obecność innych zwierząt sprawia wielu psom ogromną frajdę – na co dzień nie mają bezpośredniego kontaktu z innymi psami. Tu w hotelu mogą do woli bawić się z nowymi przyjaciółmi.
Psi hotel świadczący usługi groomerskie może również ostrzyc i wykąpać pozostawionego w nim psa.
Niejeden właściciel zdziwiony jest tym, że jego pies nie szaleje z radości na widok pana, a po krótkim przywitaniu się najchętniej wróciłby do przerwanej zabawy. Może to świadczyć tylko o jednym – psi hotel to miejsce bezpieczne i przyjazne dla zwierząt.