Malowanie automotive wrocław

Branża automotive obejmuje wszystko, co związane z autami w większym lub mniejszym stopniu. Chodzi tutaj o produkcję: zagłówków, foteli, karoserii czy desek rozdzielczych. To jednak nie wszystko. Malowanie tych części również zalicza się do branży. Jest kilka sposobów na malowanie automotive wrocław, a mianowicie: malowanie kataforezą, malowanie proszkowe oraz malowanie na mokro.

Malowanie kataforezą

Malowanie kataforezą należy do malowanie automotive wrocław. Zjawisko to polega na nakładaniu farby na powierzchnie przewodzące prąd elektryczny. Jest to połączenie procesów obróbki chemicznej z oddziaływaniem pola elektrycznego. Podczas tego malowanie automotive wrocław stosuje się metodę zanurzeniową. Przedmiot zanurza się w roztworze koloidalnym farby, a następnie podłącza się go do elektrod o właściwym ładunku i przez roztwór przepuszcza się prąd elektryczny. Dzięki tej metodzie malowanie automotive wrocław, farba dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Dodatkowo skutecznie zabezpiecza przed korozją i zapewnia wysoką skuteczność.

malowanie automative wrocław

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe polega na równomiernym rozprowadzeniu specjalistycznej farby na wybranej powierzchni poprzez natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny. Malowanie automotive wrocław odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak: pistolety natryskowe. Metoda ta jest niesamowicie wydajna i zapewnia idealnie gładką i jednolitą powierzchnię. Dzięki malowanie automotive wrocław, powłoka nie posiada zacieków, co wpływa na estetykę.

Dowiedz się więcej na https://alucrom.pl/lokalizacje/stacje/bykow-1-2/!