Czy płód odczuwa ból? Fakty naukowe i obserwacje

Osoby decydujące się na przerwanie ciąży często argumentują swoje działania tym, że przecież “płód nie można traktować jako żywą istotę”. Debaty na temat tego, czy płód odczuwa ból, wciąż są toczone. Zwolennicy legalnej aborcji starają się wyprzeć niewygodną prawdę, jednak fakty mówią same za siebie. 

Badania naukowe

Badania naukowe jasno odpowiadają na pytanie “czy płód odczuwa ból”. Wykazują one bowiem, że tak – już od około 20. tygodnia ciąży płód jest w stanie odczuwać ból. W tym momencie układ nerwowy płodu staje się wystarczająco rozwinięty, by przekazywać informacje o bólu do mózgu. Oznacza to, że podczas aborcji nie tylko uśmierca się swoje własne dziecko, ale przede wszystkim skazuje się je na skonanie w mękach. 

Wnioski poparte obserwacjami

Płód jest w stanie reagować na bodźce bólowe. Podczas zabiegów aborcji niejednokrotnie da się zaobserwować jego drgania lub zmiany częstotliwości akcji serca. Czy płód odczuwa ból? Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że tak. Co więcej, badania wykazują, że w czasie procesu przerywania ciąży uwalniane są hormony stresu, takie jak kortyzol. Wzrost poziomu kortyzolu sugeruje, że płód odczuwa ból.

Czy płód odczuwa ból

Co dalej?

Skoro wszystko wskazuje, że na pytanie “czy płód odczuwa ból” odpowiedzi są jednoznaczne, warto zastanowić się nad tym, dlaczego tak wielu ludzi nie chce przyjąć tego do wiadomości  i woli żyć w informacyjnej bańce? Być może wynika to z wygody i chęci ucieczki od odpowiedzialności. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy i zdać sobie sprawę z tego, że aborcja to zabójstwo w torturach.

Wejdź na stronę  https://www.zycierodzina.pl/ i dowiedz się więcej.