Sejm aborcja: aktualna sytuacja i kontrowersje wokół decyzji

Temat aborcji wciąż stanowi w Polsce kwestię dyskusyjną. W ostatnich latach Sejm podejmował wiele prób wprowadzenia zmian w ustawie aborcyjnej, co skutkowało protestami na ulicach miast oraz w internecie. W tym artykule przyjrzymy się aktualnej sytuacji w kontekście decyzji Sejm aborcja

Ustawa antyaborcyjna

Obecnie w Polsce aborcja jest legalna tylko w trzech przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu bądź kazirodztwa, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki lub gdy badania prenatalne wskazują na nieuleczalną chorobę płodu. Jednak w 2020 roku rządząca partia PiS zaproponowała projekt tzw. „ustawy antyaborcyjnej”, która zakładała całkowity zakaz aborcji nawet w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. Po protestach na ulicach projekt został ostatecznie odrzucony.

Sejm aborcja

Kontrowersje wokół decyzji Sejmu

Decyzje podejmowane przez Sejm aborcja budzą wiele kontrowersji i krytyki. Wielu obrońców nieludzkich praktyk usuwania ciąży uważa, że ograniczanie dostępu do aborcji jest naruszeniem praw człowieka i może prowadzić do niebezpiecznych następstw, takich jak aborcje wykonywane w tajemnicy lub w nieodpowiednich warunkach. Na szczęście istnieje też druga grupa zwolenników ustawy Sejm aborcja, która rozumie, że życie płodu jest równie ważne jak życie matki oraz że aborcja powinna być całkowicie zakazana, bowiem dziecko nie jest niczemu winne. 

Sejm bez aborterów

Odrzucenie ustawy antyaborcyjnej nie stanowi końca walki w tej sprawie. Sejm aborcja 7 marca 2023 roku głosował nad projektem ustawy “Aborcja to zabójstwo”. Działania wspierane były przez kampanię “Sejm bez aborterów”. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.zycierodzina.pl/