Wrocławski Maraton – najważniejsze informacje o biegu

Wrocławski Maraton – najważniejsze informacje o biegu

Wrocławski Maraton to jeden z najbardziej popularnych biegów w Polsce. Co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy chcą pokonać dystans 42 km i 195 m. Biegiem można wziąć udział indywidualnie lub w drużynach. Wrocławski Maraton odbywa się co roku we wrześniu i jest organizowany przez Stowarzyszenie Biegowe Wrocław.

maraton wrocław

Trasa biegu

Trasa biegu prowadzi przez centrum miasta, a jej długość wynosi 42 km i 195 m. Uczestnicy biegną przez ulice Wrocławia, a trasa kończy się na stadionie Olimpii. Trasa jest oznakowana i ma punkty odżywiania, gdzie uczestnicy mogą uzupełnić energię.

Uczestnicy muszą pokonać trasę w czasie maksymalnie 6 godzin. Każdy uczestnik otrzymuje medal po ukończeniu biegu oraz może skorzystać z bezpłatnego transportu do domu.

Rejestracja i opłaty

Aby wziąć udział w maratonie, należy zarejestrować się online lub na miejscu. Rejestracja online jest dostępna do końca sierpnia, natomiast rejestracja na miejscu możliwa jest tylko w dniu biegu. Opłata startowa zależy od daty rejestracji i waha się od 50 do 100 złotych.

Uczestnicy muszą również posiadać ważny numer startowy oraz okazać go podczas kontroli na starcie. Numer startowy można odebrać na kilka dni przed biegiem lub tego samego dnia rano.